Szczegółowy opis oraz terminy znajdą Państwo klikając na wybrany kurs.
Wszystkie kursy dla fizjoterapeutów przeprowadzane są przez najwyższej klasy instruktorów, w profesjonalnie przygotowanej klimatyzowanej sali.
W cenę niektórych szkoleń wliczony jest również obiad.

PNF jest koncepcją posiadającą własną filozofię i zasady pracy z pacjentem. Podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu - to, co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym- jest tylko środkiem do uzyskania celu jakim jest funkcja. Jakże często zapominamy o tym w naszej codziennej praktyce. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała.

Podczas kursu przewidziano przerwy kawowe. Kurs prowadzi mgr Ewa Górna Międzynarodowy Instruktor PNF - IPNFA (www.ipnfa.pl)

Sprawdź szczegóły

Szkolenie PNF 3 zawiera przegląd treści poziomu podstawowego, ale na wyższym poziomie i ze zwiększoną szczegółowością. Obejmuje także zaawansowane odmiany umiejętności PNF:
-kombinację wszystkich Procedur Głównych
-naukę wyboru odpowiednich kombinacji.

Kurs trwa  5dni, obejmuje 37,5 godziny zegarowej. Zawiera zarówno kilkugodzinną prezentację pracy z pacjentem prowadzonym przez instruktora oraz, także kilkugodzinną, pracę z pacjentem prowadzonym przez kursantów, przy pomocy wykładowcy.

Podczas kursu przewidziano przerwy kawowe. Kurs prowadzi mgr Ewa Górna Międzynarodowy Instruktor PNF - IPNFA (www.ipnfa.pl)

Sprawdź szczegóły

Tools Technique jest wspomaganą naukowo metodą mobilizacji tkanek miękkich.

Wykorzystuje specjalnie zaprojektowane instrumenty ze stali nierdzewnej,
w połączeniu z odpowiednią techniką pracy terapeuty staje się wyjątkowo skuteczna.

Instrumenty wykorzystywane są również w czasie diagnozy i badania pacjenta.

 

Sprawdź szczegóły

Cele  kursu:

  • Zapoznanie słuchaczy z zakresem przedmiotu
  • Zapoznanie słuchaczy z historią rozwoju metodologii terapii punktów spustowych
  • Zdobycie przez słuchaczy umiejętności rozpoznawania punktów spustowych
  • Zdobycie przez studentów  umiejętności manualnego leczenia punktów spustowych
  • Zdobycie przez słuchaczy umiejętności wykonania zabiegów z zastosowaniem suchej igły i mezoterapii

 

Sprawdź szczegóły

Podstawowym założeniem szkolenia jest zwiększenie wiedzy rehabilitantów i lekarzy odnośnie diagnozowania i leczenia dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich. Autorski program kursu łączy w sobie  szereg najnowszych  metod terapeutycznych, porusza też kwestię autokorekcji pacjentów, znaczenie ich nastawienia i systematycznej pracy w domu.

Łączny czas zajęć to 120 godzin lekcyjnych bardzo ciekawych zajęć praktyczno-teoretycznych.
Podczas kursu przewidziano przerwy kawowe i obiad w pierwszym lub drugim dniu zajęć.
Kurs prowadzi dr Jarosław Ciechomnski (www.klinikaosteopatii.pl).

Sprawdź szczegóły

Program autorskiego kursu Jerzego Szpryngera i Grażyny Sozańskiej. Metoda ta polega na nauce wychwytywania zaburzonych napięć wokół struktur nerwowych i takim postępowaniu z nimi, aby poprawić zdolność poślizgu strukturalnego. Kurs doskonale sprawdza sie w pracy z chorymi z obrzękami, krwiakami. deformacjami kostnymi, zmianami nowotworowymi oraz zwłóknieniami tkanki łącznej.

Instruktorzy jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadzili szkolenie z zakresu neuromobilizacji. W ciągu 15 lat przeprowadzono wiele szkoleń zyskując wielu absolwentów w całym kraju i za granicą (www.neuromobilizacje.pl)
Podczas kursu przewidziano przerwy kawowe. Kurs poprowadzą: mgr Jerzy Szprynger - wykładowca oraz mgr Grażyna Sozańska - asystentka.

Sprawdź szczegóły

Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa jest szkoleniem kompletnym dzięki któremu nauczysz się usprawniać pacjentów z wszelkimi problemami w układzie chłonnym. Poruszane są zagadnienia nie tylko z drenażu limfatycznego ale też bandażowania czy terapii deeposscilation.

Sprawdź szczegóły

Wiemy jak ważna jest obecnie diagnostyka w gabinecie fizjoterapeutycznym. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom wprowadzamy warsztat z USG. Wielokrotnie mamy problem z podjęciem właściwej decyzji terapeutycznej. Po naszym warsztacie przekonasz się jak cenne to i ważne narzędzie w naszej praktyce.

Sprawdź szczegóły